اخبار آموزشی

khZqOC0mJKamouzesh

فهرست حذفیات آزمون سراسری 98

برای دانلود آخرین فایل از فهرست حذفیات دروس عمومی و اختصاصی آزمون سراسری 1398 به ادامۀ مطلب بروید.
ادامه مطلب
khZqOC0mJKamouzesh

آغاز ثبت نام آزمون سراسری 1398

بدین وسیله به ‌اطلاع‌ کلیه‌ متقاضیان‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال ۱۳۹۸ برای‌ پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور (آموزش‌ از راه‌ دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین متقاضیان تحصیل در رشته‌های باآزمون دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند که‌ ...
ادامه مطلب
photo_۲۰۱۹-۰۱-۰۲_۱۵-۵۳-۱۷

اولین جشن رونمایی در انتشارات مبتکران و کتب کمک آموزشی

آنچه توانسته ایم لطف خدا بود و بس… ۲۸ دی ماه ۹۷ برای من نقطه عطفی شد در کارنامه ی سال‌ها معلمی ام…۲۸ دی ماه برای من فقط جشن رونمایی از مجموعه کتاب های هفت خوان نبود…فریاد بود…عشق بود…شور بود…هیجان بود…عاشقی بود و دلدادگی…که به لطف خداوند مهربانم به همت بلند رفقایم در مبتکران،به شور و عشق دستیارانم،به قدوم مبارک معلمان و مشاوران عرصه آموزش،به احترام حضور مدیران و معاونان نشر و سایه ی خانواده و نفس گرم حمایتشان رقم خورد…و چه جانی داشت و جانی داد… از تک تک شما که در این روز کنارم بودید از صمیم قلب سپاس گزارم و محبتتان را ارج و قدم هایتان را منت دارم. #پدرام_فرهادیان #هفت_خوان_زیست_شناسی #مبتکران
ادامه مطلب
khZqOC0mJKamouzesh

بیش از یک میلیون دانش آموز انتخاب رشته می کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از صدور نمون برگ ۶ و ۷ هدایت تحصیلی برای بیش از یک میلیون دانش‌آموز در طول سال تحصیلی امسال خبر داد به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: با توجه به اتمام امتحانات و آموزش و سنجش همه جانبه دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی، امسال برای بیش از یک میلیون دانش‌آموز نمون برگ ۶ و ۷ هدایت تحصیلی صادر می‌شود.
ادامه مطلب
khZqOC0mJKamouzesh

افزایش 11 ساعتی برنامه درسی دوازدهم

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران با بیان اینکه امسال نظام آموزشی جدید تکمیل می‌شود و با استقرار پایه دوازدهم، دوره پیش دانشگاهی حذف خواهد شد گفت: تا سال قبل برای دوره پیش دانشگاهی ۲۴ ساعت برنامه در هفته داشتیم که با استقرار پایه دوازدهم ۳۵ ساعته، در واقع ۱۱ ساعت به برنامه درسی هر کلاس اضافه می‌شود. عبدالرضا فولادوند در گفت‌وگو با ایسنا، توضیحاتی پیرامون وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ارائه و اظهار کرد: چند اتفاق موجب شده تا با کمبود نیرو مواجه شویم. نخست افزایش بی‌رویه جمعیت دانش‌آموزی است و سیر صعودی مهاجرت‌ها باعث شده است دچار مشکل کمبود نیروی انسانی شویم.
ادامه مطلب
khZqOC0mJKamouzesh

دانش آموزان دیرآموز به مدارس عادی می روند.

معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به شناسایی بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز مبتلا به اوتیسم و ۶۵ هزار دانش آموز دیرآموز گفت: دیرآموزها به مدارس عادی می‌روند و معمولا نیازی نیست به مدارس استثنایی بیایند. درباره دانش آموزان دیرآموز مهم است که با آنها در سنین خاص کار شود. محمدحسن عظیم عراقی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان از چند روز گذشته اظهار کرد: نوآموزان بدو ورود مطابق شرایطی که اعلام شده به مدارس مراجعه کرده و نوبت دریافت می کنند و برای انجام غربالگری شنوایی، بینایی و هوش در پایگاه‌های سنجش مورد بررسی قرار می‌گیرند.
ادامه مطلب