اخبار غیر آموزشی

545a58b7651a7

ده تئوری برتر علمی

بعضی از تئوری های علمی در زمان خود به نوعی انتقلابی در دانش ایجاد کرده اند ، ده مورد از مهمترین آنها را لیست کرده ایم : 10. تئوری اطلاعات: کلاد شانون، 1948
ادامه مطلب
545a58b7651a7

تولید و زراعی سازی قارچ شاه صدف در کشور

به گزارش ایرنا از جهاد دانشگاهی، دکتر حمیدرضا پوریان فر با بیان این مطلب افزود: این نوع قارچ یکی از انواع قارچ های خوراکی صدفی است که کشت آن در سطح دنیا به خصوص کشورهای شرق آسیا رواج بسیاری دارد. وی ادامه داد: این قارچ نسبت به سایر قارچ های صدفی دارای ماندگاری بیشتر، طعم و مزه بهتر و بافت مناسب تری برای طبخ غذاهای مختلف است . پوریان فر با بیان اینکه قارچ شاه صدف در سفر مطالعاتی از کره جنوبی آورده شده است، اظهار کرد: پس از تلاش های بسیار این قارچ در پایلوت تحقیقاتی گروه زراعی سازی شده و تولید میوه کرده است.
ادامه مطلب
545a58b7651a7

موفقیت چشمگیر بیرانوند!!

شنیدیم برخلاف تصور همگان گلر ملی‌پوش پرسپولیس به همراه مدیربرنامه‌هایش به ترکیه سفر کرده تا با یکی از دو تیم خواهان خود به مذاکره بنشیند. جالب آن که رسانه های ترکیه‌ای هم آب و تاب زیادی به سفر بیرانوند داده و مدعی شدند این گلر ایرانی پس از درخشش در جام جهانی روسیه با پیشنهادات مختلفی روبه‌رو شده است. رسانه‌های ترکیه‌ای ضمن تحلیل عملکرد علیرضا بیرانوند در جام جهانی ۲۰۱۸، مهار ضربه پنالتی کریستیانو رونالدو را مهم‌ترین کار او در روسیه خواندند.
ادامه مطلب
545a58b7651a7

بالا بردن بازده کولر خودرو

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جام جم، زمانی وجود تجهیزات رفاهی برای خودروها منحصر به گروه خاصی بود و به خاطر گرانقیمت بودن آنها مشتریان خاصی نیز جذ‌بشان می‌شدند، اما امروزه این تجهیزات فراگیر شده و اغلب محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز با طیف وسیعی از آنها به مشتریان عرضه می‌شود. یکی از مهم‌ترین تجهیزات رفاهی که جنبه عمومی پیدا کرده کولر و سیستم تهویه مطبوع است که همزمان با تغییرات اقلیمی جدید و گرم‌تر شدن زمین، نیاز به آن در سال‌های اخیر بیش از پیش حس می‌شود. با این حال همه رانندگان از این ابزار رفاهی در زمان مناسب بهره نمی‌برند. این روزها بسیاری از رانندگان حرفه‌ای را می‌بینیم که همچنان درگیر باورهای غلط گذشته هستند و با توجیه‌های نه‌چندان علمی و استفاده نکردن از نعمت کولر خودرو، تحمل گرما را به جان می‌خرند. در ادامه با نحوه کار، روش‌های نگهداری و راه‌های استفاده صحیح از کولر خودرو آشنا خواهیم شد.
ادامه مطلب